עושים רוח
לגור בימין משה זה תענוג שמעטים מסוגלים לו. עם זאת, אחת לכמה זמן ניתן למצוא בשכונה הקטנה ויוצאת הדופן הזו דירה ממש ממש קטנה, שגם סטודנטים חרוצים יוכלו לשכור. המגורים בשכונה הם חוויה מרגשת של ירושלים ההיסטורית בשיאה, של קהילת אמנים מפותחת, נוף שצליינים ותיירים מכל העולם באים לראות ומיקום חד פעמי הקרוב לכל מקום מרכזי בירושלים.
שכ”ד
שטחים ירוקים
איזור צעיר

משכנות שאננים היא השכונה היהודית הראשונה שנבנתה מחוץ לחומות העיר העתיקה בירושלים. היום המבנים המקוריים של השכונה שופצו ונמצאים בחסות ‘קרן לירושלים’. בשכונה מעט תושבים שמהווים קהילה, רוב התושבים הם יוצרים ואמנים. בשכונה יש כמה מהאייקונים ההיסטוריים החשובים והמפוארים של ירושלים והנוף לעיר העתיקה – עוצר נשימה.

מתוקף היותה שכונה בעלת משמעות תרבותית והיסטורית אדירה לירושלים ולישראל, לא ניתן למצוא מכולות או חנויות נוחות בשכונה. עם זאת, במרחק הליכה קצרצר ניתן להגיע למושבה הגרמנית ומתחם התחנה בירושלים. בשכונה שני בתי כנסת יוצאי דופן – אשכנזי וספרדי, שגם מי שאין בליבו תפילה יכול להגיע ולהתרשם.

בשכונה מגוון מוסדות, שכן היא מהווה מוקד עלייה לרגל לאמנים ויוצרים מכל העולם, וכן משמשת כמקום כינוס לדיאלוג בינלאומי ובין-דתי. בין המוסדות המפוארים: המרכז למוסיקה ירושלים, המרכז לאתיקה בירושלים, מרכז הכנסים קונארד אדנאואר וכמובן המבנה האיקוני של תחנת הרוח ע”ש מונטיפיורי. בהליכה קצרצרה מהשכונה ניתן להגיע גם למרכז למורשת בגין .השכונה מארחת מידי שנה את פסטיבל הסופרים והכלייזמרים הבנלאומי.

במרחק יריקה מהשכונה ממוקם ‘סינמטק ירושלים’ ובתוכו מסעדה ו’האוזן השלישית’ – מוסד המהווה נדבך משמעותי בתרבות הירושלמית שגם פתוח בשבת – בו מתקיים מידי שנה פסטיבל הקולנוע ירושלים. גם מתחם התחנה שמהווה את אחד ממוקדי הבילוי המשמעותיים בירושלים נמצא במרחק הליכה קצרצר, ומשלב עסקים שחלקם פתוחים בשבת וחלקם לא – וכך כלל הציבור הירושלמי יכול להנות במתחם. בשכונה גם נוכל למצוא מספר מסעדות.

השכונה היא מוקד לתיירים מכל העולם. הגישה אליה היא דרך חנייה גדולה בתשלום, ומשם ברגל בין הסמטאות יוצאות הדופן. מיקומה המרכזי מאפשר הגעה רגלית לכמה מהמקומות המרכזיים בעיר, כמו: המושבה הגרמנית ומרכז העיר. תחבורה ציבורית ניתן למצוא מחוץ לשכונה בתדירות גבוהה.
35-45דקות
16-20דקות
60-70דקות
הר הצופים
10-15דקות
6-10דקות
17-20דקות
מרכז העיר
40-50דקות
14-20דקות
60-70דקות
בית הכרם
35-40דקות
10-15דקות
40-50דקות
גבעת רם
30-45דקות
15-20דקות
45-50דקות
גבעת מרדכי
40-50דקות
15-20דקות
70-85דקות
מלחה
15-20דקות
9-12דקות
25-30דקות
תלפיות

קהילת אמנים ויוצרים מוותיקי העיר. ביניהם: אדריכלים, ציירים, סופרים, משוררים ועוד.

מדרומה של השכונה משתלב פארק המסילה, מצפונה גן בלומפילד המוביל למלון המלך דוד, ובמרחק קצר גיא בן הינום. בתוך השכונה גינה קהילתית קטנה ומטופחת המתוחזקת באדיקות ע”י תושבי השכונה.