מסודרים
מי שיגור באיזור תלפיות\ארנונה בשנים הקרובות, יגור באיזור ה-'סוהו' של ירושלים. בין איזור יוקרה לאיזור תעשייה צפוי להתפתח רובע עמוס בבוטיקים של מעצבים, אמנים ויוצרים שונים, והרחובות יתמלאו ויהפכו תוססים מאוד. זו הזדמנות נפלאה להתחיל לחוש את המקום ולהיות חלק מהרענון האורבני שהאיזור חווה ויחווה בשנים הבאות. לצד זה, צריך להבין שארנונה ותלפיות הן אומנם שכנות ואף בעבר היו שכונה אחת, אך לכל אחת אופי שונה היום. בארנונה יש הרבה בתים פרטיים עם יחידות דיור לסטודנטים ,וכמה בנייני דירות בלב שכונה יחסית חדשה, שקטה ויקרה בירושלים. בתלפיות אלו חיים תוססים בין האנגרים, איזור תעשייה שוקק חיים, סטודיואים לעיצוב, בתי מלאכה ובשנים האחרונות גם לא מעט משרדים. למגורים בכל אחת מן השכונות הללו יתרונות רבים - תלוי מה תחפשו.
שכ”ד
שטחים ירוקים
איזור צעיר

אַרנונה ותלפיות בעבר היו אותה שכונה – ייחודה של תלפיות היה בכך שהיא מורכבת מתמהיל מעניין של איזור התעשייה הגדול בירושלים מצד אחד, מגורים מצד שני ובתי יוקרה באיזור ארנונה מהצד השלישי. התמהיל הזה יוצר אפיק פיתוח תכנוני ייחודי ומשמעותי למרחב ארנונה\תלפיות. בשכונות ארנונה ותלפיות גרו כמה מהיוצרים המשמעותיים בתרבות הישראלית והיהודית ביניהם: שי עגנון, אליעזר בן יהודה בימיו האחרונים, יוסף קלוזנר ועוד.

במרחק הליכה קצר מכל מקום במרחב ארנונה/תלפיות, ניתן למצוא כל שירות שתחפצו בו – מספר קניונים עם כל החנויות שתבקשו, סופרמרקטים, בתי מלאכה ותעשייה, אולמות אירועים, משרדים, חנויות יד שנייה או כל דבר אחר שעולה על רוחכם. מדובר באחד מהאיזורים העמוסים והעשירים של העיר וכל זה באווירה ‘גראנג’ית’ ושוקקת חיים.

בשכונות מספר מוקדי תרבות בעלי אוריינטציה תרבותית-היסטורית כמו: בית אליעזר בן יהודה, בית הקברות היהודי בתלפיות, בית שיי עגנון וכו’, לצד מוסדות המייצגים את התרבות המתחדשת, ביניהם: מנהל קהילתי תלפיות מזרח, מתחם המעצבים של תלפיות, מספר רב של גלריות ויוצרים עצמאיים ועוד. לצד אלו בשכונה ממוקם בית הספר המפורסם לקולנוע, אשר מידי שנה מוציא תחת ידיו יוצרים המופעים בפסטיבלי קולנוע בכל העולם.

כמו יתרונתיה הרבים של השכונה במגוון השירותים שהיא מציעה, כך גם במוקדי הבילוי שלה. בשכונה בתי קפה רבים, מסעדות.

ארנונה היא סביבה נוחה להחזקת רכב. תלפיות לעומתה, שמהווה את אחד מאזורי התעשייה המרכזיים של העיר - ממש לא. שתי השכונות נהנות מתחבורה ציבורית רבה לכל חלקי העיר.
35-40דקות
30-35דקות
90-100דקות
הר הצופים
20-25דקות
20-25דקות
45-50דקות
מרכז העיר
45-55דקות
30-40דקות
80-85דקות
בית הכרם
60-70דקות
25-20דקות
40-45דקות
גבעת רם
20-50דקות
15-20דקות
50-55דקות
גבעת מרדכי
25-35דקות
15-25דקות
55-60דקות
מלחה

בשכונות ארנונה ותלפיות נמצאות שתיים מהקהילות החזקות של התנועה המסורתית הקונסרבטיבית – מעיינות ומורשת אברהם, וכן משרדי תנועת רוח חדשה המרכזת קהילות סטודנטים וצעירים בכל העיר.

בשכונות מספר גינות קטנות. במרכזן: ‘החורשה’ שצמודה לבית הכנסת הספרדי בתלפיות. השכונות גם סמוכות לפארק המסילה, שהוא אחד מהשטחים הירוקים הגדולים והמשמעותיים של העיר.