פיאצה חתולות
מרכז העיר ירושלים הוא אכן המקום המרכזי ביותר בעיר ומושך אליו פעילות רבה מקשת רחבה של תחומים, כגון: מסחר, פנאי, תיירות ועוד. במקום ישנה פעילות ותנועה כמעט 24/7 וניתן למצוא בו מענה כמעט לכל צורך או רצון.
שכ”ד
שטחים ירוקים
איזור צעיר

מרכז העיר הלך ותפס את צורתו הנוכחית החל מאמצע המאה ה-20. במרכז העיר יש מגוון רחב של סוגי דירות והבניה הישנה מתערבבת בחדשה. היתרון של השכונה ברור, הכל במרחק נגיעה.

מרכז העיר מציע את כל השירותים הנדרשים לחיי היום-יום: החל מחנויות וסופרמרקטים הפתוחים 24/7, דרך קופות חולים, בנקים, דואר, משרד פנים, בתי מרקחת,בתי כנסת, כנסיות והעירייה.

בית ז’בוטינסקי, הקונסוליה הצרפתית, הקונסוליה האמריקאית, ביה”ס הניסויי, העירייה, מכללת הדסה, מכון ליפשיץ, הפקולטה לאדריכלות של בצלאל, בית שמואל, מרכז התרבויות ו-YMCA. כמו כן בסמיכות למרכז העיר נמצא הסינמטק, בנייני האומה, תאטרון ירושלים והסינמה סיטי.

בשכונה מגוון גדול של בתי קפה, מסעדות, ברים, פאבים ומסעדות מזון מהיר. כמו כן ניתן למצוא באיזור מספר חדרי כושר, את גן העצמאות ובסמוך את מתחם התחנה הראשונה (הרכבת), ממילא וסינמה סיטי.

רכב ומרכז העיר - לא שילוב טבעי. חנייה חינם לבעלי תו חניה אזורי.
מרכז העיר מאפשר נגישות פשוטה וקלה הן לאוטובוסים והן לרכבת הקלה לכל אורכו ובכך מקל
על התנועה אליו ומחוצה לו.
24דקות
13 - 16דקות
51דקות
הר הצופים
13דקות
14 - 16דקות
38דקות
בית הכרם
18 - 23דקות
11 - 15דקות
30דקות
גבעת רם
33 - 43דקות
15 - 20דקות
60דקות
גבעת מרדכי
41 - 46דקות
22 - 29דקות
22 - 29דקות
מלחה
25 - 32דקות
17 - 22דקות
55 - 58דקות
תלפיות

במרכז העיר פועלים מנהל לב העיר וכן מרכז ‘צעירים במרכז’, אשר מאגדים תחתם מספר קהילות. כמו כן, ‘הבית הפתוח’ של הקהילה הגאה בירושלים פועל במרכז העיר. במרכז העיר הוקם בשנתיים האחרונות קואופרטיב מזון ‘בשותף’ שפועל ומוכר היום במרכז כלל. לאחר הקמתו והצלחתו ההיסטרית התחילו להקים קואופרטיבים במגוון שכונות נוסף בירושלים.

גן העצמאות. גם במרכז העיר ישנן כמה גינות קהילתיות פעילות מאוד.